В първия мач от група А на финалния турнир за определяне шампиона на България за юноши до 19 години отборът на Балкан победи Академик Бултекс с 89-67 (24-24, 25-8, 32-7, 8-28). Утре от 16.00 ч. във втория мач негов съперник ще бъде бургаският Делфин.

След равна първа четвъртина, завършила 24-24, воденият от Мирослав Ралчеч тим на Балкан наложи тотално превъзходство в следващите две части. Във втората бързо започна да трупа преднина, започна със серия от 17-2 и в средата й резултатът бе 41-26, а до края на полувремето водеше с 49-32.  Още по-изразително бе превъзходството на Балкан в третия период, който спечели с 32-7 и след него резултатът бе 81-39. В последната четвъртина в игра влязоха всички играчи, които оформиха крайното 89-67 за Балкан.

Най-резултатни за победителите с по 14 точки бяха Кристиян Василев и Кристиян Дялов. С по 12 точки са Михаил Калинов, който направи дабъл-дабъл с 12 асистенции за 25 минути на полето, и Александър Гавалюгов с 6 завършващи подавания за 18 минути игра.  Трима вкараха по 7 точки - Стефан Михайлов, Антоан Виденов и Николай Нецов, с 6 точки за 12 минути на полето е Иво Корестилов, с толкова точки е и Карлос Антов, 4 точки добави Марк Шопов.