Убийствено начало на играчите на Балкан в третия мач от четвъртфиналния плейоф бързо охлади намеренията на ЦСКА. Зеленобелите спечелиха първата четвъртина с 31-4 и това до голяма степен предреши изхода на мача. Продължиха да играят агресивно в защита и след това - на полувремето резултатът бе 50-28 в тяхна полза, в третата четвъртина преднината на Балкан достигна до 31 точки, след  нея на таблото светеше - 72-49.

Последва отпускане в началото на последните десет минути, като червените свалиха изоставането си до 11 точки. Но това бе всичко. Подкрепяни мощно от своята публика, балканци отново стигнаха до разлика от двайсет точки и спечелиха с 94-74 (31-4, 19-24, 22-21, 22-25).

Отново Майки Диксън бе най-резултатен за Балкан с 19 точки, има 5 тройки от 9 стрелби зад дъгата. Със 17 точки е Сюприйм Хана. По 13 отбелязаха Николай Грозев, , който направи дабъл-дабъл с 10 овладени борби, и Йордан Минчев. С най-висок коефициент е Ерик Адамс, който вкара само 6 точки, но има 13 овладени борби под двата коша, има 2 асистенции и 1 отнета топка.  С 8 точки е Димитър Димитров, със 7 е Георги Герганов, с 6 е Мартин Сотиров, с 5 е Илиян Пищиков.

За ЦСКА най-много точки 21, отбеляза Венци Петков, той има и 6 асистенции.  С 16 е Камерън Грегъри, 15 вкара Радукич.

В полуфиналната серия Балкан ще срещне първия в редовния сезон Черноморец Бургас. Играе се до 3 победи в 5 мача.