Александър Матушев: Имахме доста пропуски в защита. Вкараха ни много тройки, а ние не бяхме достатъчно агресивни. Имаха отворени шутове, те просто се възползваха от това. Добре тренирахме тази седмица преди мача, просто не бяхме достатъчно агресивни. Това ни беше проблемът. В Академик се чувствам добре, в отбора има страхотна химия.

Георги Боянов: Разликата с предишните ни срещи е тази, че  във ФИБА правим по-трудни и по-силови мачове. Това ни помага в първенството. Няма как да сравним нивото във ФИБА Къп с това в нашето първенство. Тук ни е една идея по-лесно.

За щастие, днес увеличихме дори разликата си и успяхме да победим. Това се случи заради качеството ни в нападение. В защита има много неща, които трябваше да направим по друг начин. Ще си направим равносметка и ще изчистим грешките. Тук съм вече три седмици и създаваме необходимия синхрон в отбора. В съблекалнята често е весело, забавляваме се. За следващия ни мач в Шумен - там винаги се играе трудно, но се надявам да спечелим.

Васил Христов, треньор на Балкан: Трудностите, които изпитвахме, дойдоха след двете загуби, които записахме във ФИБА. Искахме да спечелим днес и да се върнем на победния път. Играхме много стабилно и организирано в нападение. Уважавахме се. Намирахме свободния състезател. Мисля, че имаме 30 асистенции в двубоя, което е страхотен показател. Определено трябва да подобряваме още играта ни в защита. Днес видях много отношение и старание в този елемент. Необходима ни е повече стабилност там, за да стабилизираме представянето си.

С Кори Рийвс ще се разделим, вече са в ход разговори с неговия мениджър. Кори е добър състезател, но просто не е състезател на позицията, на която ни е необходим.  Няма някакъв проблем с него. Просто е състезател с различен профил. След привличането на Георги Боянов тези профили съвпадат. Ние предпочетохме Георги Боянов за тази позиция

Йордан Янков, треньор на Академик: Причината за тази загуба може да се изрази с една дума: защитата. Именно тя най-вече не ни се получи. В нападение играхме добре. Вкарахме 83 точки, но получихме 104, което е прекалено много, въпреки че играем като гости. Позволихме на Балкан да отбележи 31 точки във втората четвърт

ина. Направихме само един фал за 10 минути, което е недопустимо. По никакви баскетболни правила не е добре тактически да оставиш да ти вкарат 30 точки за 10 минути и да направиш само един фал. Трябва да има противодействие. Трябва да се покаже характер точно в този момент. На няколко пъти ги понастигахме на по 5-7 точки, но просто не ни стигнаха силите за обрат. Въпреки всичко, имаше хубави неща, но и има върху какво да се работи.