Днес в Ботевград мач от областния кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига Балкан отстъпи пред Рилски спортист след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе равен - 2-2. Балканци пропуснаха на два пъти от точката, докато гостите бяха точни в четирите си опита.

В началото на мача . в 10-та минута,  Балкан първи имаше възможност да открие резултата след продължителна атака. Това обаче направиха в 18-та минута футболистите на Рилски спортист, които завършиха контраатака с три паса и точен удар с глава.  В 27-та минута самоковци удвоиха резултата - 2-0 в тяхна полза.

Второто полувреме отборът на Балкан доминираше и стигна до изравняване на резултата. Първо вкара Здравко Атанасов в 57-та минута, а седем минути по-късно Майкъл Георгиев забоде топката с глава след центриране.

До края на мача балканци на няколко пъти имаха отлични шансове за гол, но не можаха да ги реализират. Последният бе в даденото добавено време.

Според регламента се пристъпи към изпалнение на 11-метрови удари. Дейвид Йорданов бе точен от бялата точка и даде преднина на Балкан. След това обаче двама негови съотборници не успяха - при втората дузпа, изпълнена от Майкъл Георгиев, топката на два пъти се удари първо в напречната, след това в страничната греда. А при третата Георги Тафраджиев би над вратата. Номер 14 бе точен при четвъртия удар, но самоковци не пропуснаха нито веднъж и спечелиха срещата.

В другия мач Ботев Ихтиман, също след дузпи, загуби у дома от Сливнишки герой с 3-4.