От 11 до 13 октомври в Панагюрище се проведе Държавното първенство по кикбокс във всички татами стилове. В състезанието взеха участие 474 състезатели от 19 спортни клуба.

Местният клуб “Балкан Файтърс” се представи с 9 състезатели, които се върнаха с 11 медала (4 златни, 4  сребърни и 3 бронзови).

Тонислав Цанков, в категория 52 кг, при юноши младша възраст в стил киклайт стигна до финал и без компромис, след няколко нокдауна, се окичи със златния медал. В стила, който е с удари от кръста нагоре, (лайт контакт) при първа среща направи зрелищен нокаут и отказа съперника си. Той продължи до полуфиналите, но там срещна сериозна съпротива, не можа да продължи по-напред и остана с бронз.

Виолина Белякова, в категория 55 кг при девойки младша възраст, стигна до финалите категорично в двата стила и заслужено стана шампион.

Цветелина Георгиева, при жени 65 кг, се изправи на финал в стил лайт контакт срещу представителка на Файт клуб, София, без колебание показа надмощие и грабна златния медал. В другия стил, поради грешка по време на финална среща, в последните 30 секунди изгуби и остана със сребърен медал.

Владимир Коцев, в стил киклайт контакт, след няколко тежки срещи с национални състезатели стигна до финал, там се срещна с опитен състезател от СК “Боил” Егор Спесивцев, след тежки и оспорвани 4 минути Влади не можа да грабне златото и остана със cребърен медал. В стил лайт контакт след няколко срещи отново на полуфинал се срещна със същия състезател от СК “Боил” и остана с бронз.

Камелия Игнатова, в категория 55 кг, на финал в стил киклайт се срещна с Виолина Белякова и остана със сребро. В другия стил не можа да продължи по-напред от полуфиналите и спечели бронзов медал.

Калин Петков, в най-многобройната и тежка категория - 63 кг, при юношите, след тежки срещи, с малко не можа да премине към финала и остана с бронзово отличие.

Момчил Пенев, при юношите -79 кг, след две победи не успя да надделее над опонента си от СК “Радулов” и остана на трето място.

Цветан Цаков и Валентин Лалов, които бяха дебютанти на това състезание, се справиха отлично, показа боен дух и потенциал, но не успяха да се доберат до почетната стълбичка.

До края на годината Балкан Файтърс ще вземе участие и в Държавното първенство по фул контакт през месец ноември.