В среща от третия кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан загубиха като домакини от Ботев Ихтиман с 1-0. Преди този мач Балкан бе с две победи, а Ботев - с две загуби.

В днешния мач обаче гостите определено бяха по-добрият отбор. Отбелязаха единствения гол в 30-та минута чрез Милованович след добра триходова атака.

Първият удар на Балкан бе в 37-та минута, и то балонест, от над 30 метра. В 45-та минута слаб удар на Дейвид Йорданов мина покрай страничната греда.

В 52-та минута гол на Емил Ангелов за Балкан бе отменен заради засада. До края на мача балканци упражниха натиск, който се усили след направените смени. Но не можаха да стигнат до голов удар и загубиха.

В събота в среща от четвъртия кръг ще гостуват на Кюстендил, който е с 3 победи в трите си срещи.