Футболистите на Балкан започнаха с победа новия шампионат на Югозападната трета лига. В първия си мач на стадион "Христо Ботев" те се наложиха над третия тим на  ЦСКА 1948 с 4-3.

Още от самото начало домакините наложиха пълен превес, като до края на полувремето отбелязаха два гола и поведоха с 2-0. Първият падна в 16-та минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар Емил Ангелов бе най-съобразителен и прати топката във вратата.  Последваха два пропуска на Балкан - в 20-та минута Павел Петков би над вратата, а в 27-та удар на Емил Колев мина покрай страничната греда.

В 34-та минута Николай Миков получи добър пас, справи се по отличен начин със своя пазач и направи 2-0 за Балкан.  Пет минути след това гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на техен футболист.

Още след изпълнението на център за начало на второто полувреме Николай Миков вкара втория си гол в мача и Балкан поведе с 3-0. След този момент обаче футболистите на Балкан видимо изгубиха концентрация, смятайки, че победата им е сигурна.

В защита допуснаха цели три гола с човек повече, като след второто им попадение Балкан отбеляза четвърти гол чрез защитника Майкъл Георгиев за 4-2.

А в нападение играчите на Балкан се скъсаха да пропускат, и то от чисти положения.  В 65-та и 68-та минута Георги Тафраджиев не можа да вкара на два пъти, в 71-та Павел Петков остана сам срещу вратаря, но последният взе топката от краката му.  В 66-та Ивайло Величков пропусна отличен шанс да отбележи, две минути след това домакините си вкараха автогол за 3-2, а в 83-та Здравко Атанасов улучи страничния стълб след удар отблизо.

В последните минути ЦСКА 1948 отбеляза трети гол и балканци тръпнеха до края на срещата, но спечелиха, макар и трудно в този резултатен мач.