Футболният отбор на Балкан направи последната си проверка преди началото на първенството на Югозападната трета лига. На стадион "Христо Ботев" той победи втория тим на Левски с 2-1 (1-1).

Павел Петков откри резултата в 29-та минута  с удар от около 26-27 метра, вратарят се опита да улови топката, но тя се търкулна в мрежата. В 37-та реферът подари на сините пряк свободен удар и те изравниха с точно изпълнение.

В 53-та минута младите футболисти на сините си отбелязаха автогол за 2-1 за Балкан. До края на мача двамата треньори изпробваха още футболисти, но резултатът остана непроменен.

В първия мач от първенството на Югозападната трета лига, който е на 3 август, Балкан ще бъде домакин на ЦСКА 1948 III.