Футболистите на Балкан имаха немалко шансове да победят тима от Втора лига Етър в мача от втория кръг за Купата на България на своя стадион в Ботевград. Особено в редовното време, завършило 0-0,  когато изпуснаха да вкарат при поне три чисти положения.

Първото от тях бе в 68-та минута, когато след отлична комбинация ударът на Калоян Бонев бе спасен акробатично от вратаря на Етър. Второто бе десет минути по-късно - в 78-та, когато отново след много добра атака силният удар на Кристиян Ковачев също бе отразен от стража на гостите.  Минута преди края на редовното време отново Кристиян Ковачев бе изведен на чиста позиция, но и този път вратарят на Етър се прояви блестящо.

В интерес на истината и гостите от Велико Търново, които в 58-та минута останаха с човек по-малко заради два последователни жълти картона на техен защитник,  също създадоха доста положения пред вратата на Балкан, но и те не можаха да вкарат гол.

В двете продължения двата тима също не съумяха да реализират. Пет минути след началото на първото Балкан имаше чудесна възможност за гол, но Здравко Атанасов предпочете да нанесе удар от малък ъгъл, като топката бе избита от вратаря, а капитанът на Балкан имаше опция да подаде на свой съиграч на удобна позиция в наказателното поле.

При дузпите Балкан отбеляза 4, но Етър - 5. Вратарят на Балкан Котев отрази един удар от бялата точка при четвъртото изпълнение на Етър, а стражът на виолетовите спаси втората дузпа на Емил Колев и последната на Кристиян Ковачев. За Балкан точни от 11-те метра бяха Николай Цветков, Пламен Петков, Калоян Бонев и Дейвид Йорданов.

В следващия кръг съперник на втородивизионния Етър ще бъде елитният Ботев Пловдив.