Звездата на българския бадминтон Петя Неделчева приключи с участието си на Олимпийските игри в Лондон, след като в битката за първото място в Група О отстъпи с 0-2 (10-21; 15-21) гейма пред Адрианти Фирдасари. По този начин нашето момиче остана на второ място в класирането и отпада от надпреварата.

Срещата започна лошо за българката, която изостана с 2-5 след няколко грешки. С три поредни уинъра първата ни ракета изравни резултата за 5-5, но серия от добри удари на индонезийката и дадох аванс от 9-5. Разликата бе стопена до 7-9, но Фирдасари много бързо възстанови преднината си и до края нямаше проблеми, за да спечели с 21-10.

Втората част отново тръгна зле за Неделчева и тя изостана с 3-7, но успя бързо да скъси дистанцията до един пункт – 6-7. До средата на гейма азиатката запази преднината си, след което дръпна с 14-10. Петя не успя да се върне повече в двубоя и след 15-21 загуби срещата и напуска Олимпиадата.

В осминафиналите Адрианти Фирдасари ще срещне номер 2 в света Син Уан от Китай, която в единствения си мач в Група П разби американката Рена Уанг с 21-8 и 21-6.