Националният отбор на България - мъже до 20 години, постигна изключително важен успех в свята предварителна група на европейското първенство - Дивизия Б. Българите нанесоха първо поражение на Словакия с 65-58 (19-16, 20-19, 11-13, 15-10). В същото време това бе втори пореден успех на нашия тим след вчерашната победа над Холандия и той вече е с най-голям шанс да заеме второто място в групата. За целта утре в последната си среща трябва да спечелят срещу Унгария, чийто тим е без победа до този момент. В първия мач в група Б днес Дания победи Холандия със 78-72 и премахна възможността от тройна въртележка за първите две места с участието на Холандия. Такава може да се получи със Словакия и Дания, ако утре датчаните загубят от словаците и нашите победят Унгария.

Българите спечелиха първата част с 19-16. В средата на втората авансът им достигна до 14 точки - 35-21 в 16-та минута, но словаците успяха да го намалят само на 4 в края на полувремето - 39-35. Три минути преди края на третата четвъртина словаците дори поведоха с една точка 45-44 точно когато един от лидерите им - Гржнар, напусна за пет фаула, но младите ни национали бързо възстановиха водачеството. Пет минети преди края младежите на Словакия останаха и без най-добрия си в тази среща Моравек. Българите се възползваха, две минути и половина преди края резултатът стана 63-50 в тяхна полза. След това успяха да се справят с финалния щурм на словаците и спечелиха заслужено с 65-58.

Трети пореден мач изигра Пламен Христов, който направи дабъл-дабъл с 11 точки и 10 борби. Най-резултатен за селекцията на Петър Клечков бе Станислав Цонков с 16 точки, Константин Коев реализира 15. За Словакия много силно игра Ярослав Моравек, завърил с 21 точки и 16 борби.