Манчестър Юнайтед пренаписа историята на английския клубен футбол, след като "червените дяволи" завоюваха рекордна 19-та титла на страната.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън завършиха 1:1 като гости на Блекбърн в мач от 37-тия кръг на английската Висша лига.

Домакините поведоха с гол на Емертън в средата на първата част, а Руни изравни от дузпа двайсетина минути преди края на сблъсъка.

Юнайтед има 7 точки преднина на върха пред преследвача Челси, като "сините" от Лондон имат мач  по-малко, но те остават без математически шанс да изместят Юнайтед от върха в класирането.

1:0 Емертън - 20'
1:1 Руни - 72', дузпа

Блекбърн: Робинсън, Фил Джоунс, Самба (Андрюз - 77'), Живе, Салгадо, Джърмейн Джоунс (Дън - 74'), Олсон, Нзонзи, Емертън, Хойлет (Педерсен - 59'), Робъртс

Манчестър Юнайтед:  Кушчак, Фърдинанд, Видич, Евънс, Фабио (Скоулс - 62'), Карик, Гигс, Валенсия, Нани (Бербатов - 80'), Руни, Ернандес