Бургаският Черноморец разгроми като гост Тунджа Ямбол с 20 точки разлика - 85-65 (18-18, 10-26, 24-14, 13-27) в днешния мач от седмия кръг на НБЛ.

След равна първа част гостите, водени от отличния в тази среща Христо Захариев и гиганта Лодърдейл, позволиха на домакините да отбележат само 10 точки и на полувремето имаха аванс от 16 точки - 44-28. В третата четвъртина ямболии успяха да стопят пасива си до 8, спечелвайки частта с 24-14. Последните десет минути обаче просто нямаха сили, бургазлии върнаха статуквото от първото полувреме и в края дори увеличиха аванса си до 20 точки - 85-65.

Двама от Черноморец завършиха с двойни показатели, т.н. дабъл-дабъл. Христо Захариев стана топреализатор с 22 точки, овладя и 10 борби. Преийст Лодърдейл наниза 19 точки, сграбчи 14 топки под двата коша и заби 6 чадъра. С 14 точки за Черноморец завърши Симеон Найденов.

За домакините Николай Върбанов вкара 18 точки, Станислав Говедаров е с 16, словенецът Симон Финжгар има 11.