Чили оглави класирането в група "H" с победа 1:0 над Швейцария във втория кръг от надпреварата. Единственото попадение в двубоя вкара Марк Гонсалес в 75-ата минута с удар с глава от три метра. Той получи пас от Карлос Кармона и с глава преодоля застаналия на голлинията Стефан Лихтщайнер, за да реализира единственото попадение в мача.  Отбраната на Швейцария изпусна Кармона, който излезе от дълбочина и остана очи в очи с вратаря Беналио. На телевизионните повторения обаче се видя, че Кармона е бил в положение на засада при паса към него. Малко преди това гол на Алексис Санчес бе отменен също заради засада. В последната 90-а минута Ерен Дердийок пропусна най-чистото положение за "кръстоносците", след като бе изведен на чиста позиция от свой съотборник, но от 15-ина метра не уцели десния ъгъл зад Браво.

Преди почивката двата отбора почти не създадоха положение пред вратата на съперника, разчитайки предимно на играта си в отбрана. Красноречиво за това говореше статистиката, която показва, че до 80-ата минута швейцарците нямаха удар в очертанията на чилийската врата.

Сериозно преимущество получи тимът на Чили в 31-ата минута, когато десният халф на Швейцария Валон Бехрами изпусна нервите си и на два пъти удари с ръка съперникови играчи, за което бе изгонен от рефера Халил ал-Гамди. Това даде криле на Чили, чийто играчи се изнесоха в по-предни позиции и особено през втората част създадоха редица голови положения.

Още в началото на второто полувреме Алексис Санчес отбеляза гол, но той бе отменен поради засада. В 75-ата минута обаче от ново положение офсайд Карлос Кармона изскочи зад гърба на защитата на Швейцария и след като премина Диего Беналио, центрира към Марк Гонсалес, който отблизо с глава се разписа за 1:0.

До края на срещата мачът стана много двуостър, като Чили изпусна поне две чисти положения пред вратата на Беналио чрез резервата Паредес, който на два пъти изскачаше сам срещу стража, но не уцелваше рамките на вратата. Швейцарците пък също могат да съжаляват горчиво за пропуска на Ерен Дердийок в 90-ата минута. Той бе изведен с пас успоредно на вратата от Транкило Барнета, но не уцели рамката на вратата с удара си.