Франция се прочу за пореден път и донесе нова мъка на феновете си. “Петлите” паднаха с 0:2 от Мексико в мач от група “А”, игран на стадион “Питър Мокаба” в Полокване. Головете за мексиканците вкараха новото попълнение на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес и ветеранът Куатемок Бланко от дузпа.

След изиграване на вторите мачове в групата начело с по 4 точки са Уругвай и Мексико, а Франция и ЮАР имат по 1 точка. Така съдбата на "петлите" зависи от двубоя между Уругвай и Мексико, които спокойно могат да направят равен и да елиминират останалите два тима в групата. Това бе първа победа на Мексико срещу Франция в историята.

През първото полувреме Мексико играеше по-добре, създаваше по-интересните положения на терена, а “петлите” бяха безидейни в предни позиции. В 19-ата минута Карлос Салсидо навлезе отдясно в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В 39-ата минута Джовани дос Сантос шутира извън наказателното поле, но в аут, след като получи хубав пас от Гийермо Франко.

Втората част бе доста по-интересна и с повече положения пред двете врати. В 55-ата минута на терена за Мексико се появи младият Хавиер Ернандес, който е ново попълнение на Манчестър Юнайтед. В 64-ата минута именно той се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като направи 1:0. Ернандес получи пас зад защитата на Франция, бе на една линия с Ерик Абидал, но съдията не вдигна флага за засада. Нападателят продължи, остана сам срещу вратаря на Франция Льорис, преодоля го и с лекота прати топката в мрежата.

След попадението момчетата на Раймон Доменек продължиха да се мъчат на терена. В 77-ата минута всичко свърши за “петлите”. Влезлият като резерва Пабло Барера нахлу вдясно в наказателното поле, подмина Ерик Абидал, който бе принуден да го събори и реферът даде дузпа за Мексико. Точен за 2:0 бе ветеранът Куатемок Бланко, който също влезе в игра през второто полувреме. До края на мача мексиканците подължиха да разиграват спокойно и не позволиха на звездите на Франция да създадат нито едно опасно положение пред вратата на Оскар Перес.